Ana Sayfa Sağlık Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi

Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi

564
0
Paylaş
Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi
Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi

Endüstriyel Hastalıklar Endüstri hastalıkları iş koşullarından kaynaklanmaktadır. Bu hastalıklar duyma kaybından tutun ölümle sonuçlanan iş sahiplerinin ihmallerine kadar gider. Bu hastalıklarda kanunen ceza-i işlemleri olsa bile hiç bir işçi bu ihmaller doğrultusunda fiziki açıdan etkilenmemelidir.

Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi

Endüstride Hastalıkların Çözümü Çözümlerin başında iş güvenliği disiplini yatar. Bu iş güvenliği ağızdan ağza dolaşsa da günümüz kurumsal firmalarda dahi eksiklikler görülebiliyor. Neyse ki bu durum kurumsal firmalarda nadir olsa gerek. Fakat büyümekte olan iş yerleri bunu göz ardı etmekte anlık kazançları tercih etmektedir. Buna çözüm olarak bir departman veya firmanın büyüklüğüne göre en az bir kişi olsa dahi görevlendirilmelidir. Bu departman işçileri dinlemeli acil olan durumları derhal patronlara iletip gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi Özellikle ülkemiz de o kadar ihtiyacımız var ki sürekli iş kazalarıyla gündem oluşuyor. Bu çözümler geç kalındığında belli hastalıklar oluşuyor ve geri dönüşü olmuyor. Şirket veya fabrikalarda düzenli periyotlarla işçilerin sağlıkları kontrol edilmeli ve gerekli tedaviler de yardımcı olunmalıdır.

Çözümünü Kim Yapabilir? Çözümünü mühendisler ve şirket sahipleri dert edinmelidir. Zaten işçi hep yakınır; patron kulak asar. Endüstriyel Hastalıkların Tedavisi İşçisini dinlemeyen patron, mühendis yükselebilir ve çokta para kazanabilir fakat sorumluluklarını yerini getirmemiş birisi olarak. İş yerinde çoğu üst kademede bile mutsuzlukları, çekişmeleri rahatlıkla analiz edebilirsiniz. Bu işçisinin derdinden bihaber olmaktan kaynaklanır. İş dünyasında başarı çalışkanlık, öz güven, iletişimle beraber gelse de kendi konforunu düşündüğü kadar işçisin konforu düşünmezse belki başarılı olur ama sevilen bir patron bir mühendis olmaktan çok uzaktadır.