Ana Sayfa Anne ve Çocuk Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

1108
0
Paylaş
Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?
Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Beslenme çantaları küçük yaşta ki çocuklarımız için okul veya evden uzak bir yere gittiklerinde yanlarında bulunması gereken bir çantadır. Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır? Beslenme çantasını genelde o an ki duruma bağlı olarak önümüze ne gelirse koyabiliyoruz. Fakat bu çantayı hazırlamanın da belli başlı bazı incelikleri ve detayları var.

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Beslenme çantası nasıl hazırlanmalıdır? Beslenme çantasını hazırlamadan önce çantaya koyulacak eşyaları ve yiyecekleri bir sıra halinde liste yapmalıyız. Her beslenme çantasının olmazsa olmazı bazı şeyler vardır. Bunlar; yiyecek, içecek, temizliği için önlük ve mendildir. Yiyecekleri o beslenme çantasını tüketeceği zamana bakılarak hazırlanmalıdır. Mesela, çocuğunuz sabah evinizden günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı yapmadan çıkıyor ise çocuğunuzun bu öğünü tamamlaması için kahvaltılık ve benzeri yiyecekleri koymanızı öneririm. Bu bildiğimiz klasik kahvaltı menüsü olabilir. Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır? Kahvaltılık için; peynir, zeytin, reçel, salata, domates ve son olarak herhangi bir yaptığınız ara öğün olabilir (poğaça, haşlanmış yumurta vb.). İçecek olarak çocuğunuza koymanız gereken en önemli şey, şudur. Su yediği şeyleri sindirme de olsun, vücudun istediği sıvı madde için olsun en önemli ihtiyaçtır. Çocuğunuzun isteğine göre kendi yaptığınız ve doğal olduğuna inandığınız meyve suyunu da koyabilirsiniz.

Kahvaltısını zaten yaptı öğle öğünü için ne gereklidir? Kahvaltısını zaten yapmış bir çocuğa öğle yemeği için yağsız olmasına dikkat edilecek şekilde yemekler yapılmalıdır. Kendi ellerinizle yaptığınız yemekler çocuğunuz için her zaman en iyisi ve sağlıklısı olacaktır. Biraz sulu bir yemek yemesi onun kendisi ve vücudu için en iyisi olacaktır. Sulu yemekler sindirimi kolaylaştırır.

Beslenme Çantasına Ne Koyulmalıdır

Beslenme çantası içinde yiyecek ve içecek dışında meyve veya sebze bulundurmalıdır. Bu meyvelerden veya sebzelerden birisini yemeğinden önce diğeri ise, yemeğinden sonra olmak üzere tüketebilir. Birisinin sulu bir diğerinin ise katı meyve olmasını seçmeniz de çocuğunuz için en sağlıklısı olacaktır.

Çocuklarınızı sağlıksız ve güvenmediğiniz yiyecek, abur cubur gibi şeylerden uzak tutmaya çalışın. Onun geleceği için en iyisi bu olacaktır.

Paylaş
Sonraki İçerik2018 Topuklu Ayakkabı Modelleri